Tandemový seskok představuje nezapomenutelnou a vzrušující adventuru, která vám umožní zažít úchvatné pocity volného pádu z obrovské výšky pod pečlivým dohledem zkušeného instruktora. Celý proces seskoku je detailně promyšlen s ohledem na maximální bezpečnost a zábavu všech účastníků. Pojďme se podívat na to, jak vypadá cesta k tomuto neopakovatelnému zážitku.

Příprava a instruktáž
Vaše dobrodružství začíná ihned po příjezdu na letiště, kde vás čeká úvodní briefing od našeho zkušeného instruktora. V této fázi se dozvíte vše důležité o technikách seskoku, vybavení, které budete používat, a důležitých bezpečnostních protokolech. Instruktor vám také podrobně vysvětlí, jak efektivně spolupracovat během celého seskoku a co všechno vás čeká.

Vybavení
Před samotným seskokem budete vybaveni vším potřebným vybavením, které zahrnuje nejenom skákací kombinézy, ale i ochranné brýle a speciální upínací systém. Tento upínací systém je zásadní pro bezpečné připoutání k vašemu zkušenému tandemovému pilotovi. Naše odborné týmy se ujistí, že veškeré vybavení je dokonale přizpůsobeno nejen vaší postavě, ale i případným specifickým požadavkům, abychom zajistili maximální pohodlí a bezpečí během celého zážitku.

Je důležité podotknout, že tandemový seskok je přístupný i pro osoby s handicapem. Díky našemu profesionálnímu přístupu a špičkovému vybavení můžeme nabídnout nezapomenutelný zážitek opravdu každému.

Letadlo
Následuje nástup do našeho speciálně upraveného letadla PAC 750XL, které vás bezpečně dopraví do potřebné výšky pro váš seskok.

A jen tak pro zajímavost letadlo PAC 750XL, plným názvem Pacific Aerospace PAC 750XL, je jednomotorový turbovrtulový letoun navržený a vyráběný novozélandskou společností Pacific Aerospace. Tento letoun je unikátní svou schopností kombinovat vysokou užitečnou zátěž s výjimečnou krátkovzletovou a přistávací schopností, což ho činí ideálním pro operace v náročných podmínkách a na krátkých nebo nezpevněných vzletových a přistávacích drahách.

Maximální cestovní rychlost letadla je přibližně 237 uzlů (439 km/h). A jeho stoupavost je také impozantní, s možností dosáhnout výšky 10 000 stop (3 048 metrů) za méně než 6 minut.

Výstup do výšky seskoku
Jakmile se letadlo začne zvedat z plochy letiště a postupně se dostáváme do vyšších a vyšších výšek, atmosféra uvnitř letadla se stává napjatější, ale zároveň plnou očekávání. Každý z účastníků tandemového seskoku si prožívá své vlastní pocity, od nervozity až po vzrušení z nadcházejícího dobrodružství. Je to moment, kdy si uvědomíme malost lidské existence ve srovnání s obrovskou rozlehlostí přírody.

V tomto okamžiku, přibližně 10 minut po startu, když letadlo dosáhne operační výšky okolo 4 000 metrů, se začíná finální příprava na seskok.

Instruktor, který bude vaším společníkem během celého tandemového skoku, se k vám obrátí s posledními instrukcemi. Jeho hlas je klidný, ale důrazný, aby zdůraznil vážnost situace a zajistil, že všechny pokyny budou správně pochopeny. Pečlivě vás k sobě připne speciálním tandemovým postrojem, který zajišťuje, že během seskoku zůstanete pevně spojeni. Zkontroluje každý popruh, sponu a další části vybavení, aby se ujistil, že je vše v naprostém pořádku a připraveno k seskoku.


Výskok z letadla
Moment před skokem z letadla je naplněn neuvěřitelnou směsicí emocí. S každým krokem k otevřeným dveřím letadla se vaše srdce začne hlasitěji ozývat, téměř jako by chtělo uniknout z hrudi.

Ruce se vám mírně třesou, ale zároveň cítíte vzrušení a touhu po adrenalinovém zážitku, který na vás čeká. Když se postavíte na okraj, všechno kolem se zdá být najednou neuvěřitelně živé - hluk motorů, šumění větru, dálky rozprostírající se pod vámi.

Volný pád
A pak přijde ten moment, kdy se odvážíte udělat ten rozhodující krok do prázdna. Vaše tělo je pohlceno volným pádem a vy fičíte vzduchem rychlostí přes 200km/h, která se zdá být neuvěřitelná. Okolní svět se mění v rozmazanou paletu barev a vy cítíte, jak adrenalin pumpuje vašimi žilami. Tento pocit volnosti, kdy jste ponecháni pouze na milost a nemilost gravitaci, je neopakovatelný a vyplňuje vás euforií a pocitem nekonečné svobody.

Otevření padáku
Když se zdá, že čas ztrácí svůj význam a vy jste pohlceni momentem, dojde k otevření padáku. Náhlé zpomalení je jako náraz do měkkého polštáře, a vy se ocitáte v klidném plachtění nad zemí. Zvuk větru v uších ustoupí a vy se můžete naplno oddat nádherným výhledům, které se rozprostírají pod vámi. Zelené lesy, modré jezera, řeky meandrující krajinou a malé vesničky se střechami pokrytými střešními taškami - všechno to před vámi ožívá v nádherném panoramatu.


Přistání
Přistání pak přichází jako jemný dotek na realitu. Po několika posledních momentech plachtění nad zemí vás pilot padáku navede k bezpečnému a jemnému přistání. Stojíte pevně na zemi, ale vaše mysl je stále tam nahoře, mezi oblaky.

Všechny ty emoce, vzrušení a krása, které jste zažili, se smísí do jediného okamžiku radosti a úlevy. Vaše dobrodružství s tandemovým seskokem je u konce, ale vzpomínky na něj budou žít ve vás navždy.

Celý proces je pod pečlivým dohledem a vedením našeho zkušeného instruktora, což zajišťuje nejen maximální bezpečnost, ale také komfort všech účastníků.

Tandemový seskok vám tak přinese nejen adrenalin, ale i nezapomenutelné vzpomínky, které budete s radostí sdílet s ostatními.

Product added to wishlist
Product added to compare.