Mnoho zákazníků se přirozeně zajímá o bezpečnostní aspekty parašutismu. Je všeobecně známo, že parašutisté jsou vybaveni záložním padákem, který mohou použít v případě, že se s hlavním padákem vyskytne jakýkoliv problém. Ne jinak tomu je při tandmovém seskoku padákem. A co víc, bezpečnost je na tandemovém padáku na mnohem větší úrovni!

Bezpečnost je na prvním místě a tandemové seskoky jsou navrženy tak, aby byly co nejbezpečnější. Instruktoři, se kterými budete skákat, jsou vysoce kvalifikovaní a mají za sebou tisíce skoků. Vybavení, včetně padáků, je pravidelně kontrolováno a udržováno v nejlepším možném stavu, což zajišťuje maximální bezpečnost během skoku.

Možná se ale ptáte, jak přesně celý tento systém funguje a jakou roli v něm hraje pilot padáku (tandem pilot) a jakou elektronický bezpečnostní systém, kterým je každý padák vybaven. V následujícím textu vám poskytneme odpovědi nejen na tyto otázky. Takže, žádný strach ze skákání!


Snad každého jako první napadne, co se stane, když se neotevře padák?

Představte si okamžik, kdy se připravujete na skok z letadla, srdce vám buší v hrudi a vzrušení se mísí s trochou nervozity. V těchto chvílích mohou vaši mysl zaplnit pochybnosti a "co když" scénáře. Ale nebojte se, vaše dobrodružství je mimo jiné zajištěno nejmodernějšími bezpečnostními systémy, které zajišťují, že váš tandemový seskok bude nejen vzrušující, ale především bezpečný.

Za prvé, váš tandemový pilot je zkušený profesionál, který má za sebou tisíce úspěšných skoků. Je vybaven nejen dovednostmi a zkušenostmi, ale také nejvyšší úrovní odhodlání zajistit vaši i svou bezpečnost od začátku do konce. Pokud by tento velmi vzácný scénář přeci jen nastal, ubezpečujeme Vás, že si toho pravděpodobně ani nevšimnete.

Ano, můžete namítnou, že co když.... Co když záložní padák pilot z jakéhokoliv důvodu není schopen otevřít nebo neotevře? Co pak? Pak nastupuje elektropnický záchranný systém, což je automatický systém aktivující rezervní neboli záložní padák.

Jde o pokročilého strážce vaší bezpečnosti, který automaticky aktivuje záložní padák, pokud by bylo třeba.

Zabezpečovací systém (Cybernetic Parachute Release System) je automatický aktivátor rezervního padáku, který se používá v parašutismu obecně, včetně tandemových seskoků. Tento systém je navržen tak, aby zvýšil bezpečnost parašutistů tím, že automaticky uvolní záložní padák v případě, že hlavní padák nebyl aktivován v bezpečné výšce nebo pokud parašutista padá příliš rychle a blíží se k zemi.

Funkce systému je založena na detekci výšky a rychlosti pádu. Systém neustále monitoruje výšku a rychlost padajícího parašutisty během skoku. Pokud systém detekuje, že parašutista dosáhl kritické výšky bez toho, aby došlo k otevření hlavního padáku, nebo pokud je rychlost pádu příliš vysoká a blíží se kritické výšce, systém automaticky aktivuje řezací mechanismus, který uvolní záložní padák.

Systém je navržen tak, aby fungoval jako poslední záchranná síť v případě, že by došlo k řetězci chyb během seskoku, ať už lidským selháním nebo technickými problémy s vybavením. Systém je extrémně spolehlivý a jeho používání výrazně přispívá k celkové bezpečnosti parašutismu, včetně tandemových seskoků.

Výběr a používání moderního a dobře udržovaného zabezpečovacího systému, spolu s dodržováním bezpečnostních protokolů a pokynů, hraje klíčovou roli v minimalizaci rizik spojených s parašutismem a zajištění bezpečného zážitku pro všechny účastníky.

TROCHA STATISTIKY...

Věděli jste, že parašutismus je ve všech svých podobách extrémně bezpečný sport?

Přistupujeme k němu s maximální péčí a důrazem na bezpečnost, takže se můžete bez obav pustit do této adrenalinové zábavy.

Statistiky nehodovosti parašutismu se liší v závislosti na zemi a období, ale obecně je parašutismus považován za relativně velmi bezpečný sport, pokud jsou dodržována všechna bezpečnostní opatření a prováděna pravidelná kontrola vybavení. Podle Americké asociace pro parašutismus (USPA) bylo v roce 2020 zaznamenáno 11 smrtelných nehod v rámci přibližně 2.8 milionu skoků v USA, což činí míru smrtelných nehod přibližně 0.39 na 100,000 skoků.

Dále pak podle dostupných informací z Americké asociace pro parašutismus (USPA) a dalších organizací, které sledují bezpečnost v parašutismu, jsou smrtelné nehody při tandemových skocích velmi vzácné. Například USPA uvádí, že v průměru jsou zaznamenány méně než 1 smrtelná nehoda na 500 000 tandemových skoků v USA. To znamená, že míra smrtelných nehod je mnohem nižší než u individuálních skoků.

Navíc je nezbytné zdůraznit, že většině nehod výše uvedených bylo možné předejít dodržováním správných postupů, pečlivým školením a udržováním vybavení.  Klíčem k minimalizaci tohoto rizika je výběr renomovaného parašutistického centra s kvalifikovanými a zkušenými instruktory, kteří dodržují všechny bezpečnostní protokoly a jsou vybaveni moderním a dobře udržovaným vybavením.


Tak co ještě se bojíte? Ano, je to zcela normální, ale vězte, že...
Tandemové seskoky padákem jsou jedním z nejbezpečnějších adrenalinových zážitků, které můžete zažít.

Díky kombinaci zkušeností, profesionality a špičkové technologie se můžete ponořit do okamžiků svobody a vzrušení, s jistotou, že jste v dobrých rukou. Tento jedinečný zážitek vám nabízí nejen adrenalin z volného pádu, ale také nezapomenutelné výhledy a pocit absolutní svobody, vše s vědomím, že vaše bezpečnost je na prvním místě.

Připravte se na dobrodružství plné radosti, vzrušení a bezpečnosti. Tandemový seskok padákem není jen skok do neznáma, ale skok plný důvěry ve vysoce kvalifikované profesionály a moderní technologie, které zajišťují, že vaše cesta zpět na zem bude nejen vzrušující, ale také hladká a bezpečná. Dopřejte si vzrušení, které hledáte, s klidnou myslí a otevřeným srdcem.

A v tomto ohledu si budťe 100% jisti, že na naše PARA centrum SKY WALKERS je špičkou tandemových i sportovních seskoků v České republice. Spolu s námi si adrenalinovou jízdu parádně užijete.

Těšíme se na Vás.

Product added to wishlist
Product added to compare.